LVD zavádí vysokorychlostní systém pružné automatizace FA-L pro laserové řezací stroje Sirius Plus a Electra - Newtech

12 / 06 / 2014

Společnost LVD představuje nejnovější produkt v oblasti automatizace řezání laserem, určený pro dosažení větší flexibility a rychlosti. Systém pružné automatizace pro laserové řezací stroje neboli Flexible Automation for Lasers (FA-L) pro manipulaci s plechy od velikostí 1000×1000 mm do 3050×1525 mm je nyní k dispozici na našich laserových řezacích strojích Sirius Plus a Electra.

Zakládání/vyjímání během 40 sekund

Systém FA-L, který je určen pro práci v taktu neustále se zvyšujícími výkony a řeznými rychlostmi laserových řezacích strojů, odebírá hotový plech a zakládá další plech na stůl během 40 sekund. To je možné díky oddělení zakládací a vykládací stanice, které pracují současně, čímž je dosahováno rychlé výměny materiálu. Podle velikosti plechu jsou aktivovány buď všechny, nebo jen některé přísavky. Další funkce zahrnují kontrolu tloušťky plechu a automatické oddělovače plechu, zajišťující zvednutí pouze jednoho plechu zadané tloušťky.

Skutečná flexibilita

Díky standardním funkcím a hlavnímu volitelnému příslušenství představuje FA-L dosud nejflexibilnější automatizaci LVD. FA-L je možné plně integrovat do stávajícího skladu a volitelná druhá zakládací paleta může pomoci výrobcům více využít noční směnu, neboť dodatečná zakládací paleta umožňuje zpracovávat dva různé druhy a/nebo dvě různé tloušťky plechů. Jako volitelné příslušenství je k dispozici zařízení ochrany proti poškrabání plechu při odebírání ze stroje.