CADMAN® rozšířený balík softwarových produktů pro offline programování a řízení - Newtech

07 / 11 / 2012

Společnost LVD představila na veletrhu EuroBLECH v hale 12 ve stánku F50 nový rozšířený balík softwarových produktů pro offline programování CADMAN®

Software pro offline programování operací děrování, ohýbání a laserového řezání CADMAN® je CAD/CAM systém na bázi PC, který pracuje v prostředí Windows®. Automatické funkce softwaru CADMAN zjednodušují programování a zvyšují produktivitu a flexibilitu procesu zpracování plechů. Efektivnost se dále zvyšuje integrací výrobních procesů.

Každý modul CADMAN se vyznačuje inteligentním importem 3D a 2D součástí. Software CADMAN obsahuje jednoduché CAD funkce zaměřené speciálně na plechy. Díky jednoduchému intuitivnímu menu mohou tento software snadno používat i méně zkušení programátoři.


LASEROVÉ ŘEZÁNÍ

Modul CADMAN-L pro systémy laserového řezání obsahuje plně automatické, poloautomatické nebo ruční polohování dílců a optimalizuje parametry řezání a nastavení pro maximální využití plechu. Software umožňuje uživateli konfigurovat typ a hodnotu vstupů pro různé profily v závislosti na tloušťce zpracovávaného materiálu.

Tento modul CADMAN zajišťuje optimalizaci řezné dráhy, pokročilé řezání na společné čáře a vysokorychlostní komunikaci prostřednictvím Windows a připojení stroje do sítě pro maximalizaci jeho produktivity.


DĚROVÁNÍ

Modul CADMAN-P poskytuje řadu sofistikovaných funkcí pro programování děrovacích CNC lisů. Tento software provádí automatický výběr a konfiguraci nástrojů, včetně určování optimálních nástrojových pozic a zatěžování otočné nástrojové hlavy. Při stanovování pořadí děrování a výběru nástrojů tento software automaticky analyzuje konfiguraci nástrojů, velikost nástrojových stanic a parametry pro optimalizaci procesu děrování.


OHÝBÁNÍ

Automatické funkce modulu CADMAN-B zjednodušují programování ohýbaných součástí. Tento programovací software provádí úplnou simulace 3D ohýbání a vytváří program, který je možné automaticky zavést do ohraňovacího lisu a následně ho využívat při ohýbání. Rovněž obsahuje automatické definování šikmých, paralelních a vícečetných ohybů a zjednodušené definice lemování.


ŘÍZENÍ DÍLENSKÝCH ZAKÁZEK

Nejnovějším softwarovým produktem CADMAN je nástroj pro řízení dílenských zakázek CADMAN-Job.
CADMAN-Job organizuje a plánuje pracovní náplň výroby, třídí a seskupuje zakázky nejefektivnějším způsobem pro zvýšení průchodnosti, minimalizaci seřizovacích časů a napřimování výrobních toků.

CADMAN-Job řídí každodenní vztahy mezi uživateli systému ERP, systémem CAM a dílnou, a optimalizuje tak výrobní časy strojů a výrobních zdrojů. Software vytváří nebo importuje pracovní příkazy ze systému ERP, generuje zakázky pro ohýbání, děrování nebo laserové řezání součástí, minimalizuje časy seřizování nástrojů a nástrojových hlav a časy výměny čoček a trysek.