CMZ představuje novou sérii soustruhů TTS - Newtech

10 / 01 / 2022

CNC soustruh se dvěma revolverovými hlavami a protivřetenem

Série TTS doplňuje řadu CNC soustruhů CMZ se dvěma revolverovými hlavami. Tento stroj je ideální pro velkosériovou výrobu složitých součástí hlavně z tyčového materiálu, u nichž díky své konfiguraci a parametrům podstatně redukuje cyklový čas. Rozjezd v ose Z3 a  X3 dává možnost protivřetenu pracovat mimo hlavní osu, obrábět současně dvěma hlavami na stejné ose, pracovat simultánně s koníkem a dvěma hlavami a obrábět s více nástroji zároveň. 

 

Dvě nástrojové hlavy s 24 pozicemi, s výkonem poháněných nástrojů 13 kW, 26.8 Nm a s 12 000 otáčkami, které jsou hydraulicky upínané prostřednictvím křivkových spojek velkého průměru, zaručují mimořádnou stabilitu a přesnost při obrábění. Použití vestavěných, olejem chlazených vřetenových motorů pro pohon nástrojů umožňuje kontinuální práci poháněných nástrojů při maximálním výkonu bez časového omezení.

Hlavní charakteristiky:

  • Výkonné a rychlé nástrojové hlavy (rychlost polohování 30° 150 ms, 180° 440 ms)
  • INTEGROVANÁ VŘETENA SE SYNCHRONNÍMI MOTORY
  • Koník (volitelně): Pracuje současně s protivřetenem, které má rozjezd v ose Z3
  • Možnost současného obrábění 3 a 4 nástroji
  • Rychlost a výkonnost těchto soustruhů může při výrobě komplexních dílů z tyčového materiálu soutěžit s dlouhotočnými automaty

Toto video ukazuje různé operace soustruhu na TTS-38-38-T1Y-T2Y.

 

 

CMZ rozšiřuje svou řadu vícerevolverových strojů o nový dvouvřetenový CNC soustruh přednostně navržený pro velkosériovou výrobu dílů z tyčového materiálu.