Electra FL vláknový laserový řezací systém - Newtech

02 / 11 / 2012

Společnost LVD rozšiřuje svou řadu laserových řezacích systémů zavedením vysoce rychlostního vláknového laserového řezacího systému Electra FL, který představila na veletrhu EuroBLECH v hale 12, ve stánku 50.


Systém Electra FL využívající vysoce výkonný pevnolátkový laserový zdroj s dopovanými optickými vlákny je určen k rychlému a přesnému zpracování tradičních tenkých plechů z měkké oceli, nerezové oceli a hliníku, ale díky své univerzálnosti může efektivně zpracovávat i plechy z mědi nebo mosazi.
Vyšší absorpce laserový paprsků o vlnové délce 1μm materiálem zajišťuje až o 50 procent větší rychlost zpracování, než jakou u tenkých plechů dosahují laserové zdroje na bázi CO2.

Systém Electra FL byl společností LVD vyvinut od základu a poskytuje plné výhody technologie vláknového laserového řezání. Obsahuje lehký a velmi tuhý systém přívodu laserových paprsků pro vysoce dynamické zpracování.

Kompaktní provedení systému Electra FL maximalizuje využitelný čas stroje díky integrovanému systému střídavě posuvných stolů, který umožňuje nakládání jednoho stolu, zatímco stroj provádí řezání na druhém stole. Výměna stolů trvá pouhých 30 sekund.

NOVÉ OVLÁDÁNÍ A ROZHRANÍ S DOTYKOVOU OBRAZOVKOU

Díky nejnovějšímu uživatelskému rozhraní s dotykovou obrazovkou Touch-L je používání a ovládání systému Electra FL velmi snadné. Touch-L využívá 19” dotykovou obrazovku a grafické uživatelské rozhraní, které efektivně a snadno vede uživatele všemi potřebnými dialogy se strojem.

Touch-L rovněž obsahuje funkce programování součástí a vytváření vyřezávacích sestav umožňující uživateli importovat součásti přímo do řídicího systému a používat technologické postupy řezání a pracovní listy vyřezávacích sestav přímo u stroje.

EFEKTIVNÍ PROVOZ

Systém Electra FL obsahuje nejnovější technologii vláknového laserového řezacího zdroje zvyšující výkon až o 30%. Bezúdržbový vláknový laserový rezonátor využívá vynikající "celoskleněnou" přenosovou technologii zajišťující směrování laserových paprsků na řezací čočky bez "kontaminace", takže nedochází ke ztrátě výkonu kvůli znečištění optiky.

VOLITELNÉ AUTOMATIZAČNÍ MODULY

Produktivitu a výkonnost systému Electra FL dále zvyšují volitelné automatizační moduly. Laserový řezací systém je možné vybavit volitelným kompaktním paletovým systémem CT-L, který kromě vlastního zakládání a odebírání materiálu obsahuje i regálovou jednotku pro ukládání výchozího materiálu a hotových součástí.

Galerie