Laserové řezací systémy LVD se nyní vyznačují sofistikovaným laserovým rezonátorem a řídicím systémem - Newtech

31 / 07 / 2013

Společnost LVD představila nový rezonátor a řídicí systém Fanuc pro vybrané modely laserových řezacích systémů na bázi CO2. Plně integrovaný balík CNC řízení Fanuc 31i-L a rezonátoru řady i-C snižuje čas náběh laseru o 50 %, nabízí větší flexibilitu při zpracování součástí, je energeticky efektivnější a umožňuje zvětšit intervaly údržby.

Tento integrovaný systém spojuje moderní technologii a vysokou kvalitu laserového paprsku pro zajištění optimální provozní spolehlivosti a vynikající kvality řezání při energeticky úsporném provedení.
CNC řízení spolu s grafickým uživatelským rozhraním v podobě dotykové 19" obrazovky LVD se snadným a intuitivním zobrazením umožňuje uživateli dynamicky kontrolovat proces řezání.

Doba řezání laserem je optimalizována, neboť čas náběhu rezonátoru byl oproti předchozím generacím rezonátorů snížen o 50 %. Laserový zdroj Fanuc i-C se vyznačuje nejkratším možným časem cyklu zahřívání.

Rozšířený rozsah frekvence impulsů řízení zajišťuje lepší kvalitu povrchu řezu a hladké hrany bez otřepů. Zdokonalené řídicí funkce umožňují řídit jednotlivé zdroje napájení laseru, čímž se dosahuje vyšší pružnosti a větší jednotnosti operací značení nebo leptání laserem. Řídicí systém automaticky reguluje využití elektřiny pomocí optimalizovaných režimů Quick Power Saving Mode a Eco Power Saving Mode, což podstatně snižuje spotřebu energie.

Díky optimalizovanému průtoku plynu laserem a nižšímu tepelnému zatížení zrcadel systému se prodlužují intervaly údržby komponentů systému. Laser i-C je nabízen ve výkonových provedeních 2,5, 4 nebo 6 kW.