LVD představuje novou grafickou dotykovou obrazovku pro ovládání laserových řezacích systémů - Newtech

13 / 04 / 2011

Gullegem, Belgie – společnost LVD představuje Touch-L. Jedná se o dotykovou obrazovku s grafickým uživatelským rozhraním, instalovanou na vybraných modelech laserových řezacích strojů. Touch-L přináší do laserového řezání jednoduchou inteligentní LVD technologii, která umožňuje provádět rychle a efektivně jak jednoduché, tak komplexní řezací operace s minimálními vstupy od operátora.

Touch-L zjednodušuje laserový řezací proces pomocí intuitivních grafických ikon a vizuálních ukazatelů, sloužících k zobrazení a řízení funkcí jako jsou: výběry čoček a trysek, nahrávání NC souborů do paměti stroje, rychlé hledání a editování souborů, náhledy umístění dílců a určování skutečného času kopírováním řezné dráhy.

Po vybrání obrobku, Touch-L provede automatické umístění dílců, a generování postupu výroby může začít. Jednoduchým a intuitivním způsobem může operátor měnit řezné podmínky, polohu nebo typ najetí a přidání, popř. přemístění mikro-spojení pro všechny on-line generované práce.

Touch-L podporuje různé nástavby, včetně DXF/NC, USB paměti a síťových disků.

Touch-L je také kompatibilní s novým LVD softwarem pro řízení procesů CADMAN-OEE. Ten ovládá a analyzuje klíčové výkonové parametry stroje a umožňuje uživatelům optimalizovat celkovou efektivitu jejich zařízení.


O LVD

Společnost LVD je přední výrobce rozsáhlé řady strojů na zpracování plechů a také vyvíjí softwarová řešení. Jedná se o laserové řezací stroje, vysekávací lisy, ohraňovací lisy, nůžky a střední automatizované systémy integrované a podporované vlastním softwarem Cadman.