LVD představuje nový 8 kW laserový stroj Electra FL - 3015 - Newtech

14 / 03 / 2018

Společnost LVD uvedla na trh 8kW laserový řezací stroj Electra FL-3015, ultra-vysokorychlostní stroj, který řeže širokou škálu železných a neželezných materiálů.

Řezací hlava s funkcí zoom

Electra FL je vybavena řezací hlavou s automatickým nastavením polohy ohniska a průměru ohniska (automatické nastavení ohniskové vzdálenosti). Automatická regulace ohniskové vzdálenosti dokáže dramaticky zlepšit časy průpalu, řezné rychlosti a výkon řezání všech materiálů a tlouštěk, zvýšit množství zpracovaného materiálu a snížit potřebu zásahu obsluhy. Možnost změny ohniska umožňuje provést průpaly do 20 mm materiálu pouze do dvou sekund, což významně zvyšuje produktivitu u plně vložených tabulí. To také znamená, že v materiálu vzniká méně tepla, což zlepšuje účinnost řezání malých otvorů.

Plynulé navázání – lead-in

Nová funkce „plynulého navázání“ (lead-in) zaručuje mnohem rychlejší i stabilnější navázání po rychlém průpalu v případě řezání tlustšího (více než 6 mm) materiálu dusíkem, což zkrátí doby řezání součásti až o 15 %.

Lineární pohon

Pro plné využití výhod řezání vyšším výkonem 8kW vláknového laseru používá Electra FL lineární pohon. Vysoká dynamika řezání a rychlá akcelerace stroje znamená vysokou produkci součástí. Pevná rámová konstrukce stroje zajišťuje i při nejvyšších rychlostech spolehlivý řezný výkon. Tuhost konstrukce s jedním rámem také znamená, že nejsou potřebné žádné základy.

Vysoká účinnost

Laserový zdroj s vysokou elektrooptickou účinností konverze (až 40 %) přináší úsporu elektrických provozních nákladů.

Modulární automatizace

Electra FL nabízí dva stupně automatizace:

FA–L Automatický systém pro naložení a vyložení je navržen tak, aby držel krok s vysokou řeznou rychlostí stroje

CT–L Kompaktní manipulační systém pro ukládání a vyhledávání materiálu i hotových součástí