LVD představuje robotický ohýbací systém Ulti-Form - Newtech

07 / 01 / 2021

Ulti-Form je nový robotický ohýbací systém LVD s ohraňovacím lisem s automatickou výměnou nástrojů. Ulti-Form navazuje na úspěch robotického ohýbacího zařízení Dyna-Cell a posouvá automatizovanou technologii ohýbání o krok dále přidáním ohraňovacího lisu s automatickou výměnou nástrojů. Díky minimálnímu času výměny nástrojů udržuje vysokou produktivitu ohýbání a efektivně pracuje jak s malými dávkami, tak s dlouhými výrobními cykly. Ulti-Form přináší ohýbání s vysokou produktivitou při bezobslužném provozu.

Ulti-Form představuje spojení ToolCell a robota

Ulti-Form je vybavený 135 tunovým ohraňovacím lisem sestrojeným na platformě ToolCell /nejlépe hodnoceným ohraňovacím lisem LVD s automatickou výměnu nástrojů/, který je integrovaný s průmyslovým robotem. V ohraňovacím lisu je zabudovaná knihovna nástrojů a k rychlé a efektivní výměně nástrojů využívá gripper /uchopovací mechanismus/ v prstech zadního dorazu stroje. Doba výměny nástrojů se snižuje na minimum díky spolupráci ohraňovacího lisu a robota. Když robot vybere první obrobek ze vstupního stohu a vystředí ho, ohraňovací lis dokončí výměnu nástroje. Ulti-Form zvládá díly od 50 x 100 mm do 1200 x 800 mm o hmotnosti do 15 kg.

Rychlé a snadné nastavení robota

Díky výkonnému průvodci programováním od LVD je velmi snadné automatizaci Ulti-Form použít v rychlém procesu „art to part“. Programování ohraňovacího lisu i robota je prováděno offline a není nutné žádné nastavení robota. Software CADMAN®-B automaticky vypočítá optimální program ohybu. Software robota importuje všechna data ohybu a automaticky vypočítá všechny polohy gripperu /chapadla/ s přihlédnutím k jeho síle, detekci kolizí a dosažitelnost robota. Software generuje nejrychlejší cestu bez kolizí v průběhu celé operace ohýbání. Databáze systému obsahuje všechny potřebné informace o nastavení jak pro robota tak pro ohraňovací lis, takže Ulti-Form systém je rychle připravený k další výrobě.

Auto adaptivní (samopřizpůsobující se) konstrukce gripperu-uchopovače

Gripper robotů Ulti-Form je auto adaptivní konstrukce vyvinutá LVD (čeká se na udělení patentu). Má flexibilitu, aby pojala řadu geometrií dílů a automaticky se přizpůsobila velikosti obrobku. To umožňuje zpracování řady různých geometrií dílů bez nutnosti výměny chapadla, čímž je výroba nepřetržitá a nepřerušovaná.

Záruka kvality

Ulti-Form je vybaven systémem adaptivního ohýbání Easy-Form® Laser od společnosti LVD a nabízí automatizaci se zárukou kvality. Technologie adaptivního ohýbání v reálném čase dodává procesu robotického ohýbání na ohraňovacím lisu vysokou stabilitu. Systém

Easy-Form®Laser se přizpůsobuje různým materiálům, včetně tloušťky plechu, kalení v tahu a směru zrna a automaticky kompenzuje jakékoli změny, aby trvale zajistil přesné výsledky ohýbání.

Automatizace, která splňuje dnešní požadavky

Ulti-Form je moderní rozměrově velice úsporný automatizovaný ohýbací systém, který zabírá plochu pouze 8 m x 10 m. Systém zahrnuje tři vstupní palety, velkou výstupní zónu a zónu pro odkládání malých dílů, automatický dávkovač palet a dopravní pás pro přepravu plných palet ze systému. Flexibilní systém Ulti-Form může pracovat automaticky nebo v ručním režimu. Manuální operace se provádějí u velmi složitých dílů a u malých sérií; automatizovaná výroba je vhodná pro velké série.

Flexibilní, produktivní, snadno programovatelný a snadno ovladatelný Ulti-Form nabízí rychlou návratnost investic.

 

Ulti-Form bude představený na virtuálních akcích LVD INSIGHTS Virtual a Live Tech.

 

Podrobnosti najdete na zde.

Galerie