LVD rozšiřuje řadu ohraňovacích lisů ToolCell s automatickou výměnou nástrojů - Newtech

12 / 04 / 2013

LVD rozšiřuje svou řadu ohraňovacích lisů ToolCell s automatickou výměnou nástrojů o 220tunový model s konfigurací délky ohybu 4080 mm. ToolCell je hydraulický ohraňovací lis s integrovaným výměníkem nástrojů, který zkracuje dobu seřizování ohraňovacího lisu a maximalizuje tak produktivitu a efektivitu malosériové až středněsériové výroby.

ZKRÁCENÍ NEPRODUKTIVNÍHO ČASU SEŘIZOVÁNÍ
ToolCell je vybaven integrovaným zásobníkem nástrojů uvnitř stroje. Lis zajišťuje přesné a automatické seřizování nástrojů a eliminuje potřebu ručního nastavení. Zatímco operátor připravuje díly na další zakázku, stroj automaticky odebere předchozí konfiguraci nástrojů a založí novou. Nový model ToolCell 220/40 pojme až dvě úplné délky samostavitelných nástrojů (razníků) a pět úplných délek spodních nástrojů (V matrice). Nástrojová jednotka může být vybavena flexibilní konfigurací nástrojů pro konkrétní aplikace.

ŘÍZENÍ ÚHLU OHYBU V REÁLNÉM ČASE
ToolCell používá nejmodernější hydraulické a elektronické systémy a má vysoce pevný rám pro zajištění požadované úrovně přesnosti. ToolCell používá patentovanou laserovou technologii Easy-Form® Laser pro měření a korekci úhlů, která zajišťuje konzistentní parametry od prvního do posledního dílu. Easy-Form Laser provádí měření v přední a zadní části matrice, a na základě toho stanovuje přesnou hodnotu úhlu zpracovávaného dílu. Snímací zařízení předává v reálném čase informace řídicí jednotce CNC, která je zpracuje, přepočítá nastavení hloubky, a tak dosáhne správný úhel v reálném čase bez přerušení procesu a bez časových ztrát ve výrobě.

INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ NA DOTYKOVÉ OBRAZOVCE
ToolCell je vybaven nejnovějším 19“ dotykovým rozhraním Touch-B od LVD. Touch-B má intuitivní grafické ikony, kterými je možné ovládat všechny parametry stroje pro rychlé a efektivní řízení. ToolCell je také možné programovat v offline režimu pomocí modulu LVD CADMAN®-B Tool Changer. ToolCell má mnoho konfigurovatelných parametrů, včetně zdvihu, světlé výšky, předních opěr a jednotek pro sledování plechu.