LVD UVÁDÍ NA TRH VLÁKNOVÝ LASER PHOENIX FL - Newtech

03 / 11 / 2015

PHOENIX FL je řešení LVD pro rychlé a nákladově efektivní laserové řezání.

Phoenix FL doplňuje nabídku vláknových laserů firmy LVD. V roce 2013 byl uveden vysoce rychlý vláknový laserový řezací systém Electra, který v tomto roce následoval systém Lynx jako vstupní úroveň technologie laserového řezání. Nový vláknový laserový řezací systém kombinuje nákladově efektivní a rychlé laserové řezání a možnosti laserové automatizace firmy LVD.

KVALITA JE NA PRVNÍM MÍSTĚ

Phoenix nabízí perfektní rovnováhu mezi cenou a výkonem. Kompaktní a moderní konstrukce stroje je tvořena svařovaným ocelovým rámem, který minimalizuje deformace způsobené vysokou akcelerací a zvyšuje tak celkovou přesnost stroje. Vláknový laser využívá vysoce výkonný polovodičový laserový zdroj s dopovanými optickými vlákny a zajišťuje tak rychlé a přesné zpracování plechů různého typu a tloušťky. Phoenix FL je vybaven lehkým a vysoce pevným systémem vedení paprsku, který umožňuje vysoce rychlé zpracování materiálu.

Phoenix maximalizuje využitelný čas stroje díky integrovanému systému střídavě posuvných stolů, který umožňuje nakládání jednoho stolu, zatímco stroj provádí řezání na druhém stole. Výměna stolů zabere pouhých 30 vteřin.

DOTYKOVÉ OVLÁDÁNÍ A ROZHRANÍ

Díky uživatelskému rozhraní LVD s dotykovou obrazovkou TOUCH-L je používání a ovládání systému Phoenix velmi snadné. TOUCH-L využívá 19" dotykovou obrazovku a uživatelské rozhraní s ikonami, které efektivně a snadno vede uživatele všemi potřebnými interakcemi se strojem. TOUCH-L má také funkce pro programování a vkládání, které uživatelům umožňují importovat výkresy přímo do řídicího systému, používat řezací technologii a automatické vkládání na stroji.

EFEKTIVNÍ PROVOZ

Phoenix FL používá nejmodernější vláknový laserový zdroj s elektrickou účinností až 30 %. Bezúdržbový vláknový laserový rezonátor používá nejmodernější technologii vláknového laseru pro hladký provoz.

POKROČILÉ MOŽNOSTI AUTOMATIZACE

Kapacity Phoenix FL dále rozšiřují automatizační moduly. Laserový řezací systém může být dodáván s volitelným manipulačním systémem Compact Tower (CT-L) a automatizačním systémem Flexible Automation for Lasers (FA-L) firmy LVD.

CT-L je kompaktní úložný systém s integrovanou zakládací/vykládací jednotkou a úložnou jednotkou pro ukládání polotovarů a hotových dílců.

FA-L dokáže do 40 vteřin automaticky vyměnit hotový plech za nový a je vybaven kontrolou tloušťky a automatickými oddělovači plechů.

PHOENIX FL je řešení LVD pro rychlé a nákladově efektivní laserové řezání.