LVD zmodernizovala laserový řezací systém ORION 3015 přidáním rozhraní s dotykovou obrazovkou - Newtech

01 / 10 / 2013

Společnost LVD zmodernizovala svůj laserový řezací systém Orion 3015 Plus CO2 a doplnila jej o grafické uživatelské rozhraní s dotykovou obrazovkou 19” pro zlepšení nastavení stroje a usnadnění jeho používání.

Systém Orion 3015 od LVD zajišťuje hospodárné zpracování celé řady materiálů o rozměrech do 1500 x 3000 mm. Tento zmodernizovaný systém hybridního typu má nyní k dispozici nejnovější technologii grafického uživatelského rozhraní TouchTM-L od společnosti LVD, která umožňuje provádět rychle a efektivně jak jednoduché, tak složité operace s minimálními vstupy od operátora.

Touch-L zjednodušuje proces laserového řezání využitím intuitivních grafických ikon a vizuálních indikátorů pro zobrazování a ovládání funkcí. Touch-L rovněž provádí automatické vkládání a generování zakázek. Poskytuje uživatelskou flexibilitu pro snadnou změnu parametrů řezání, změnu polohy a typu vkládání a umožňuje přidávání nebo přemísťování mikrospojů pro všechny zakázky generované online.

Přidání rozhraní Touch-L ke zmodernizovanému systému Orion zjednodušuje nastavení a provozování systému a díky němu se laserový řezací systém stává ideální volbou pro uživatele na vstupní úrovni.

Systém Orion 3015 Plus se rovněž vyznačuje automatickou volbou řezacího plynu, automatickým polohováním ohniska a automatickým ovládáním tlaku řezacího plynu pomocí servoventilu pro další podporu při provádění seřizování stroje a při jeho provozu.

Laserový řezací systém je standardně vybaven řízením procesu, které automaticky snímá časy prorážení a detekuje a reguluje plasma při řezání nerez oceli a hliníku. Tato funkce maximalizuje čas zpracování a minimalizuje poškození dílců v důsledku ztráty řezu.

Systém Orion 3015 Plus používá vysoce spolehlivý vysokofrekvenční CO2 laser s excitovaným rychlým axiálním tokem Fanuc. Laser, CNC řízení, pohony a motory jsou plně integrovány, což zajišťuje vynikající rychlost zpracování, vysokou spolehlivost a nízké provozní a údržbové náklady.

K dispozici jsou rovněž volitelné automatizační funkce. Laserový řezací stroj je možné vybavit nebo upgradovat automatickou zakládací/vykládací jednotkou nebo úložným systémem Compact Tower (CT-L).

CAD / CAM

Programovací software CADMAN® od LVD umožňuje offline integraci klíčových procesů zpracování plechů - laserového řezání, prostřihování a ohýbání. Jedinečný softwarový balík CADMAN® pracující s databází umožňuje zpracování typu „první dílec - dobrý dílec“ s optimalizovanými a dynamickými časy cyklu „od grafické podoby k dílci“.