Nová generace vysokorychlostních ohraňovacích lisů Easy-Form a PPEB - Newtech

05 / 05 / 2014

Společnost LVD přichází s novou generací vysokovýkonných ohraňovacích lisů řady Easy-Form® a PPEB nové a moderní konstrukce, které jsou energeticky efektivnější, snadněji obsluhovatelné a doplněné o řadu bezpečnostních prvků. Tato nová generace ohraňovacích lisů se kromě estetického a ergonomického provedení vyznačuje také sofistikovanou řídicí technologií, servopohony a kontrolními snímači, zajišťujícími citlivější provoz a vyšší produktivitu.

ERGONOMICKÝ DESIGN

Nová generace ohraňovacích lisů Easy-Form a PPEB, navržená s ohledem na potřeby operátora, je efektivnější a uživatelsky příjemná. Volitelný systém světelných diod osvětluje zadní doraz a přední pracovní zónu, takže operátor lépe vidí a jeho práce je bezpečnější. Stavové indikátory zabudované do krytů beranu ohraňovacího lisu provádí vizuální indikaci pracovního stavu stroje a tím umožňují efektivnější řízení dílny pro dosahování vyšších výkonů.

ÚSPORA ENERGIE AŽ 45 %

Systém LVD pro snižování spotřeby energie (Energy Reduction System - ERS), kterým je lis vybaven, efektivně řídí spotřebu energie, a zajišťuje tak nejnižší možné využití energie ve všech provozních režimech.

Technologie ERS snižuje spotřebu energie až o 45 % v porovnání s klasickými modely, díky čemuž jsou lisy Easy-Form a PPEB energeticky nejúspornější ve své třídě.

INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ POMOCÍ DOTYKOVÉ OBRAZOVKY

Poslední generace ohraňovacích lisů Easy-Form a PPEB využívá nejsofistikovanější řídicí systém LVD Touch-B, založený na ovládání pomocí dotykové obrazovky se zobrazovanými grafickými ikonami. Rozhraní operátora a lisu představuje plochý panel s 19palcovou dotykovou obrazovkou, která umožňuje plně využít ohýbací možnosti stroje. Práce s řídicím systémem Touch-B je snadná a intuitivní bez ohledu na úroveň kvalifikace operátora.

ŘÍZENÍ ÚHLU V REÁLNÉM ČASE

Ohraňovací lisy jsou vybaveny patentovanou technologií Easy-Form® Laser pro sledování a korekci úhlu v reálném čase, což zajišťuje shodu od prvního až po poslední kus. Easy-Form Laser využívá měření na přední a zadní části nástroje pro určení přesné hodnoty úhlu tvářeného kusu. Snímače přenášejí informace v reálném čase řídicí jednotce CNC, která je zpracovává a poté v reálném čase upravuje hloubku pro získání správného úhlu.

Ohraňovací lisy Easy-Form a PPEB jsou nabízeny ve víceosých konfiguracích pro široký rozsah operací ohýbání. Volitelné příslušenství stroje zahrnuje například přední opěry plechu, CNC řízené sledovače plechu, programovatelné nástroje či offline programovací software CADMAN®.

Galerie