Nové lisy STRIPPIT V-SERIE s novou velkokapacitní revolverovou hlavou - Newtech

08 / 10 / 2012

LVD nyní nabízí děrovací lisy řady Strippit V o lisovací síle 200 kN s velkokapacitní revolverovou hlavou.

Děrovací lisy Strippit V20-1225 a Strippit V20-1525 jsou nyní vybaveny novou 47-polohovou revolverovou hlavou, která má tři standardní auto-indexační pozice 88,9 mm a čtyři standardní pozice 50,8 mm. Díky větší kapacitě revolverové hlavy se dosahuje větší flexibility, kratších seřizovacích časů a vyšší produktivity lisu.

Do každého hnízda revolverové hlavy je možné ustavovat razníky a matrice, jakož i polohovatelný zásobník Multi-Tool, který ještě více rozšiřuje kapacitu a flexibilitu revolverové hlavy při současném zkrácení seřizovacích časů. Čas výměny nástrojů také minimalizují rychlovýměnné držáky. Lisy řady Strippit V využívají nejnovější nástrojovou techniku, například speciální tvarové nástroje, nástroje kolečkového typu, závitovací a odjehlovací zařízení.

Vodicí pouzdra z kalené oceli a kalené vnější čepy zajišťují přesné vyrovnání razníku a matrice a tím vynikající kvalitu děr a dlouhou životnost nástrojů. Systém obousměrného otáčení revolverové hlavy automaticky vybírá nejkratší možnou cestu rychlého přesunu k další děrovací pozici, čímž je dosahováno vyšší produktivity.

OPTIMALIZOVANÁ KONSTRUKCE

Lisy řady Strippit V jsou osazeny zdokonaleným hydraulickým beranem, ovládaným servopohonem, který je optimalizován pro vysoký výkon. Lis je schopen pracovat rychlostí max. 900 úderů za minutu při středové vzdálenosti 1 mm.

Zdokonalený pohon lisu a uživatelsky přívětivý software optimalizují rychlou práci lisu při snížení hluku a otřesů. Plně programovatelné profily úderů a patentovaná technologie Smart Stroke® maximalizují výkon děrování a poskytují flexibilitu pro operace děrování a tváření. Smart Stroke® automaticky optimalizuje cyklus děrování určováním výšky zdvihu na základě tloušťky materiálu a vzdálenosti mezi děrami, čímž zvyšuje produktivitu bez zásahů obsluhy nebo programátora.

TŘI PROGRAMOVATELNÉ UPÍNKY PLECHU

Lisy Strippit V20-1225 a Strippit V20-1525 jsou vybaveny třemi přemístitelnými upínkami, jejichž polohu na saních X je možné naprogramovat a poté je v rámci programu pro daný dílec jednotlivě přemísťovat do nové polohy. Tím se redukují nebo zcela odstraňují zóny "bez děrování", zlepšuje se využití materiálu a dosahuje významných úspor při děrování nerezové oceli a hliníku.
Tyto děrovací lisy jsou rovněž vybaveny stolem nové konstrukce s možností manipulace s plechy do maximální hmotnosti 146 kg. Tento stůl s kartáči minimalizuje hlučnost a možnost poškrabání kusů a umožňuje ekonomicky efektivní výměnu nebo náhradu jednotlivých kartáčů.

ENERGETICKY EFEKTIVNÍ SYSTÉM

Systém snižování energie (Energy Reduction System - ERS) zajišťuje efektivní řízení využití elektrické energie. ERS snižuje spotřebu energie až o 30% v porovnání se stroji starších provedení, díky čemuž patří stroje Strippit celosvětově k děrovacím lisům s nejnižší spotřebou energie.

SPOLEHLIVÉ ŘÍZENÍ

Moderní řídicí systém Fanuc na bázi PC je jednoduše ovladatelný systém s vyzkoušenou spolehlivostí. Výkonné CNC řízení provádí diagnostiku, má velkou paměť pro ukládání programů a možnost síťového připojení s uživatelsky přátelským rozhraním člověk - stroj. Navíc má řídicí systém další působivé prvky, například plně barevnou grafiku, pokročilou diagnostiku v reálném čase, zvýšenou kapacitu pro ukládání programů a je připraven pro snadný přenos programů z jiných počítačů přes síť.

Volitelný programovací software CADMAN® dokáže automaticky rozvinout 3D SAT a IGES soubory, automaticky vytváří sestavy pro podporu všech standardních i pokročilých vysekávacích funkcí, včetně auto-indexovacích stanic, postupových nástrojů, standardních a speciálních razníků, lisovacích, vytlačovacích, závitovacích, razicích nástrojů a nástrojů kolečkového typu.

PŘIPRAVENOST PRO AUTOMATIZACI

Děrovací lisy řady Strippit V je možné vybavit volitelným přizpůsobitelným systémem automatického zakládání a odebírání materiálu nebo 6 či 10-paletovým systémem Compact Tower (CT-P) pro veškeré operace zakládání, odebírání a ukládání materiálu.