Nový vysekávací lis s revolverovou hlavou STRIPPIT - Newtech

18 / 01 / 2012

Gullegem, Belgie - Společnost LVD Company n.v. uvádí na trh Strippit P-1525, nákladově efektivní CNC vysekávací lis o lisovací síle 200kN určený pro efektivní zpracování velkých nebo nadměrných kusů do max. velikosti 1524 x 2500 mm. Ještě větší plechy je možné zpracovávat díky možnosti přepolohování a rychlého upnutí.

P-1525, který je součástí řady vysekávacích lisů řady Strippit P, je ideální pro zpracování velkých plechů v prostředí celulární nebo zakázkové výroby.

Tento nejnovější vysekávací lis firmy LVD dosahuje až 270 úderů za minutu na rozteči 25,4 mm a 600 úderů za minutu v režimu nibble . Stroj dosahuje přesnosti zpracování hotového kusu ± 0,1 mm a opakovatelnosti ± 0,05 mm. Zpracovává plechy z měkké oceli do tloušťky 3,5 mm a z hliníku do tloušťky 6,35 mm.

ZDOKONALENÁ TECHNOLOGIE HYDRAULICKÉHO BERANU
Ovládání hydraulického beranu servopohonem umožňuje řídit polohu beranu a dosahovat rychlosti vysekávání větší než u jakéhokoli jiného stroje této třídy. Parametry jsou snadno přístupné a je možné je snadno měnit pro zajištění optimálních charakteristik vysekávání.

Vyspělý systém hydraulického pohonu snižuje hluk a otřesy, zvyšuje životnost stroje a snižuje opotřebení nástrojů.

Provedení s přímými pohony os zajišťuje dosahování nejmenších tolerancí v daném oboru. Konstrukce s přímými pohony umožňuje lepší kontrolu tolerancí dílů i opakovatelnosti, omezení mrtvého chodu a opotřebení, čímž je zajištěna opakovatelná přesnost a spolehlivost.


REVOLVEROVÁ HLAVA MÁ TŘI AUTO-INDEXAČNÍ POZICE 50,8 mm
Strippit P-1525 má 21-polohovou robustní revolverovou hlavu, jejíž všechny pozice jsou klíčované, aby byla zajištěna maximální nástrojová flexibilita. Toto universální provedení revolverové hlavy umožňuje, že každá pozice může být osazena tvarovými nebo kruhovými razníky a matricemi, což minimalizuje seřizovací časy.

Stroj se standardně dodává se třemi auto-indexovacími pozicemi 50,8 mm. Každá pozice může být osazena nástroji o průměru až 50,8 mm, včetně nástroji typu koleček a rýsovacích jehel.

Celých 25 mm volné posuvové výšky mezi horní a dolní hlavou umožňuje zpracovávat i vyšší tvary, jako např. lancety, žaluzie, vyboulení nebo vedení štítků.

Revolverová hlava stroje Strippit P-1525 je osazena výměnnými vodicími pouzdry z kalené oceli zaručujícími přesné vedení razníků a matric, bez nutnosti převrtávání revolverové hlavy. Kalené vnější čepy zajišťují přesné vyrovnání razníku a matrice a tím vynikající kvalitu děr.

Velká nástrojová dvířka umožňují snadný přístup k vkládání nástrojů do revolverové hlavy. Rychlovýměnné držáky matric také minimalizují čas výměny nástrojů.

Tuhý rám stroje a přesný systém vedení nástrojů zajišťují vyrovnání razníků a matric a tím dlouhou životnost nástrojů a vysokou kvalitu součástí.

SPOLEHLIVÉ POČÍTAČOVÉ ŘÍZENÍ
Moderní řídicí systém Fanuc je jednoduše ovladatelný systém s vyzkoušenou spolehlivostí.

CNC řízení zajišťuje užitečné funkce jako jsou diagnostika, velká kapacita pro ukládání programů a možnost síťového připojení s uživatelsky přátelským rozhraním MMI (man-machine-interface).

Navíc má řídicí systém další působivé prvky, například plně barevnou grafiku, pokročilou diagnostiku v reálném čase, zvýšenou kapacitu pro ukládání programů a je připraven pro snadný přenos programů z jiných počítačů přes síť.

Volitelný programovací software CADMAN® dokáže automaticky rozvinout 3D SAT a IGES soubory, automaticky vytváří vyřezávací sestavy pro podporu všech standardních i pokročilých vysekávacích funkcí, včetně auto-indexovacích stanic, postupových nástrojů, standardních a speciálních razníků, lisovacích, vytlačovacích, závitovacích, razicích nástrojů a nástrojů kolečkového typu.