Velký neznamená pomalý. Soustruhy řady TD Z2200-Z3200 pro obrábění velkých dílů. - Newtech

11 / 02 / 2021

Přečtěte sico o výrobě velkých soustruhů napsali sami výrobci.

VELKÝ NEZNAMENÁ POMALÝ: NAŠE SOUSTRUHY PRO OBRÁBĚNÍ VELKÝCH DÍLŮ

V průběhu let se naše rodina produktů postupně rozrůstala. V současné době máme řadu CNC soustruhů, které jsou schopné reagovat na potřeby soustružení každého zákazníka. To je  možné díky mnoha faktorům: rozsáhlému výzkumu a vývoji, investicímodbornému týmu našich spolupracovníků.. 

Specializace 

Bratři Zumarragové se jako třetí generace v řadě ujali vedení společnosti v okamžiku, kdy konkurenční firmy ustupovaly od specializovaných řešení a přikláněly se ke komplexním realizacím na klíčBratři Zumarragové však měli jasno v tom, co dělají: zaměřili se na generický produkt, CNC soustruh, a vynaložili veškeré úsilí na výrobu těch nejlepších strojů v Evropě. Toho dosáhli a specializace byla proto nejlepším trumfem.  

Exkluzivní montážní závod 

Uvedení modelu TD Z2200-Z3200 bylo zlomovým okamžikem ve výrobní historii CMZ soustruhy pro obrábění velkých dílů se staly skutečným milníkem pro CMZ. 

Bylo to poprvé, co jsme se rozhodli pro jiný než střední soustruh a tím jsme se posunuli o krok dále. Je jistě pravda, že specializace a historické znalosti, které máme ve výrobě digitálně řízených soustruhů, byly nepochybnou výhodou. Byli jsme si jisti jednou věcí - pokud jsme chtěli postavit výkonné a spolehlivé stroje, museli jsme to udělat ve velmi specifickém prostředí. A tak se zrodil SEUNER, náš druhý montážní závod CNC soustruhů. 

Návštěva závodu SEUNER

SEUNER je montážní závod, který je vybaven nejnovější technologií. Má více než 10 000 m2 výrobní plochy, která je vyhrazená pouze na výrobu velkých soustruhů. To přináší několik výhod: všechny znalosti a dovednosti jsou na stejném místě, máme vybavení pro uspokojení stávající poptávky a naše výrobní kapacita se výrazně zvýšila. Výsledky po prvních letech od zavedení výroby nemohly být pozitivnější. 

Pojďme se podívat dovnitř https://youtu.be/pQBaC1FcREw  

Velký neznamená pomalý 

Lidé mylně předpokládají,  že těžký stroj bude mít horší výkonnost. Naše soustruhy pro obrábění velkých dílů jsou jasným příkladem pravého opaku. Velikost a rychlost se navzájem nevylučují. Při montáži strojů se používají vysoce kvalitní komponenty, většinou vyráběné v našich továrnách.  

Technické specifikace strojů jednoznačně svědčí o tom, ze Velký neznamená pomalý 

  • Integrované motory chlazené olejem
  • Vřeteníky s dvojitým pneumatickým sklíčidlem aprůchodemvřetena 192 mm. 
  • Nástrojováhlava s integrovaným motorem a hydraulickým blokováním: 12 000 ot / min / 105 Nm. 

Tento typ strojů poptává široká škála zákazníků, výrazný vzestup poptávky je zejména ze strany společností ropného a plynárenského průmyslu, leteckého průmyslu a z oblasti obnovitelných zdrojů energie. 

Jsme velmi rádi, že úsilí, které jsme do výroby velkých soustruhů vložili, přináší pozitivní výsledky, které jsou jasným důkazem toho, že spuštění řady velkých soustruhů bylo velmi důležitým krokem k uspokojení stále rostoucích potřeb našich zákazníků.

Galerie