Vysekávací lis s nejmenší spotřebou energie na světě. - Newtech

08 / 12 / 2011

Nový CNC vysekávací stroj s revolverovou hlavou STRIPPIT M-série.

Gullegem, Belgium – Společnost LVD n.v. představuje Strippit M-sérii středních 200kN CNC vysekávacích lisů s revolverovou hlavou, ktere nabízejí o 51% větší kapacitu nástrojů než předchozí modely. 47-polohová hlava poskytuje vysokou flexibilitu a redukuje seřizovací čas při zvýšení produktivity. LVD Energy Reduction System (Systémem redukce energie). Strippit M-série spotřebuje až o 30% méně elektřiny než srovnatelné stroje a má nižší náklady na provoz a údržbu.

VĚTŠÍ KAPACITA REVOLVEROVÉ HLAVY

Vysekávací lisy Strippit M-série mají rozmanitou skladbu nástrojových stanic, včetně tří 88,9 mm auto-indexovacích stanic a čtyř 50,8 mm stanic, konstruovaných pro minimalizaci času potřebného k výměně nástrojů. Každá stanice může být osazena tvarovými razníky a matricemi a také navíc indexovatelnými multi-nástroji pro další zvýšení nástrojové kapacity a flexibility při redukci seřizovacího času. Rychlovýměnné držáky matric také minimalizují čas výměny nástrojů. Strippit M-série využívá nejnovějších nástrojových technologií jako jsou speciální tvarovací nástroje, wheel-style tooling, závitování a odjehlovací systém.

Kalená vodící pouzdra a kalené čepy zaručují přesné vedení razníků a matric, vyjímečnou kvalitu vysekávacích otvorů a dlouhou životnost nástroje. Obousměrné otáčení nástrojové hlavy automaticky vybírá nejkratší možnou cestu k následující vysekávací stanici a tím zvyšuje produktivitu.

OPTIMALIZOVANÁ KONSTRUKCE
Stroje Strippit M-série jsou vybaveny pokročilými servo-hydraulickými pohony, optimalizovanými pro vysoce výkonný provoz. Lze dosáhnout osové rychlosti až 380 úderů za minutu na 25 mm zdvihu a 900 úderů za minutu na 1 mm zdvihu.
LVD nejnovější vysekávací lisy maximalizují využití materiálu díky manipulaci s rozměry 1250 × 2500 mm, u větších rozměrů používají přepolohování materiálu. Obrábí se materiál až do tloušťky 6,35 mm. Využití materiálu je dále optimalizováno funkcí Smart Clamp™, standardní funkcí, která automaticky určuje skutečnou polohu upínačů. Redukuje tak seřizovací čas a chrání upínače. Stroj se také vyznačuje volnou posuvovou výškou 25 mm mezi horní a spodní hlavou umožňující výrobu vyšších tvarů. Kartáčový stůl minimalizuje hluk a poškrábání dílců. Kartáče mohou být individuálně zaměňovány.

ENERGETICKÁ EFEKTIVITA
Energetický redukční systém (ERS) zajišťuje, že spotřeba elektrické energie je efektivně řízena. ERS redukuje spotřebu až o 30% v porovnání se staršími modely a řadí stroje Strippit mezi vysekávací lisy s nejmenší spotřebou energie na světě.

SPOLEHLIVÉ ŘÍZENÍ
Nejmodernější řídící systém Fanuc je jednoduše ovladatelný s vyzkoušenou spolehlivostí. CNC systém nabízí užitečné funkce jako jsou diagnostika, velká kapacita pro ukládání programu a možnost síťového připojení s uživatelsky přátelským rozhraním MMI (man-machine-interface). Opční CADMAN® programovací software dokáže automaticky rozvinout 3D SAT a IGES soubory, obsahuje auto-rozmísťovací podporu pro všechny standardní a pokročilé vysekávací funkce, včetně auto-indexovacích stanic, multi-nástrojů, standardních a speciálních razníků, tvarovacích nástrojů atd.

PŘIPRAVENOST PRO AUTOMATIZACI
Pro maximální produktivitu může být Strippit M-série vysekávacích lisů doplněna o automatický nakládací/vykládací systém a 6 nebo 10 paletovou Compact tower (CT-P) skladovací věž.