XXL Velkoformátový portálový vláknový laser - Newtech

01 / 02 / 2021

Taurus FL

LVD uvádí na trh Taurus FL, nový velkoformátový portálový fiber laser (FL) navržený pro velkoformátové řezání plechu. Unikátní modulární konstrukce, kde velikost stroje začíná na délce stolu 12 metrů a lze ji rozšířit v krocích po 2 metrech na maximální délku stolu 40 metrů, je navržena pro potřeby uživatele. Velký formát umožňuje řezat a efektivně rozložit  škálu dílů, což zvyšuje produktivitu a optimalizuje využití materiálu.

VÝHODY VELKÉHO FORMÁTU

Taurus FL poskytuje flexibilitu pro zpracování mimořádně velkých formátů nebo více menších formátů, řezaný rozsah zajišťuje vysokou dynamiku stroje v různých velikostech, tvarech a typech materiálů, které pojmou obrobky široké až 3,3 metru v tloušťce až 30 mm.

Velké díly lze zpracovat bez přemístění a zároveň lze na řezací stůl umístit několik menších formátů a zpracovávat je současně. Díly lze řezat na jedné části stolu a  nakládat /vykládat na jiné, čímž se minimalizují prostoje.

Taurus FL je navržen pro snadný přístup k materiálu a na stůl stroje. Pálicí komora se pohybuje po stole a zbytek stolu je přístupný. Mechanická konstrukce a systém pohonu zajišťují vysokou dynamiku stroje při velkoformátovém řezání.

Obsluha má vždy k dispozici dva dotykové panely pro pohodlný přístup a ovládání stroje.

Ruční řídicí jednotka umožňuje obsluze bezpečně pohybovat všemi osami v manuálním režimu pro nastavení stroje nebo načíst výměník trysek. Kamera umístěná uvnitř řezací zóny s výstupem na oba ovládací panely umožňuje nepřetržité sledování procesu řezání. Řezací komora má otevírací dveře, které poskytují přístup pro údržbu.

Stroj nevyžaduje speciální základy.

MOŽNOSTI ŘEZÁNÍ

Taurus FL také nabízí možnost řezání v úkosu nebo do +/-45 °. Vláknový laser je ideálním nástrojem pro spolehlivou výrobu vysoce kvalitních úkosových řezů na velkoformátové řezací platformě. Možnost řezání úkosu nabízí rychlý a nákladově efektivní způsob přípravy materiálu pro následné svařovací operace nebo vytváření geometrických tvarů.

Řezací hlava Taurus FL používá dva motory s přímým pohonem. Princip přímého pohonu nepoužívá žádné přenosové komponenty, což vede k nejvyšší možné přesnosti a rychle reagujícímu systému. Díky tomu je zajištěno trvale přesné řezání v úkosu.

Náklopná hlava je schopna řezat na vodorovném povrchu i řezat tvary do předem tvarovaných dílů nebo řezat pod úhlem v rozmezí osy Z a +/- 45 °.

Volitelný automatický výměník trysek zvyšuje provozuschopnost a výkon stroje. Jednotka má úložný prostor pro 30 trysek v držáku umístěném blízko řezací hlavy. Výměník trysek je vybaven integrovanou kamerou, která kontroluje kalibraci, velikost a stav trysek. Nabízí automatickou kalibraci kapacitního snímání výšky a čištění trysek po přednastaveném počtu průpalů. Rozsah hlavy v ose Z je 200 mm u náklopné hlavy Z 300 mm.

Software CADMAN®-L obsahuje automatizované funkce pro zjednodušení programování a nabízí pokročilé rozmístění (nesting), zabránění kolizím, průpaly , „fly-cut“ a zpracování tabulek parametrů k využití plného potenciálu stroje Taurus FL. Pro řezání úkosů je k dispozici volitelný doplněk pro SolidWorks, Solid Edge a Inventor.

Taurus FL je k dispozici s vláknovým laserovým zdrojem o výkonu 6, 8 nebo 10 kW, který nabízí špičkovou účinnost více než 40%.

Galerie