Mitsui Seiki

O společnosti Mitsui Seiki

Od koncových měrek po obráběcí centra

        

Společnost Mitsui Seiki založená v roce 1928 začínala s výrobou měřicích přístrojů včetně koncových měrek a mikrometrů. Pro společnost Mitsui Seiki to bylo období hledání „přesnosti“.

V roce 1935 společnost vyvinula první souřadnicovou vyvrtávačku střední velikosti „#4“což japonský průmysl přijal s velkým uspokojením. Japonsko již řadu let požadovalo raději svou vlastní souřadnicovou vyvrtávací technologii než stávající import. Tato vyvrtávačka byla označována jako první japonský „mateřský“ stroj, protože ho nakupovali především japonští výrobci obráběcích strojů pro výrobu důležitých přesných součástí. Tento stroj tak pomohl rozběhnout nový průmysl obráběcích strojů v Japonsku a stal se na celém světě synonymem pro „mateřské stroje“. V současnosti nabízí společnost Mitsui Seiki širokou řadu obráběcích strojů, které tvoří vybavení předních světových průmyslových odvětví. Do jejího výrobního portfolia patří souřadnicové vyvrtávačky, brusky na přípravky, horizontální a vertikální obráběcí centra, brusky i 5ti osá obráběcí centra.

O společnosti Mitsui Seiki

1928

Založena jako první domácí společnost vyrábějící přesné obráběcí stroje, které byly dříve dodávány zahraničními výrobci.

1942

Sloučení s Mitsui KousakuKi K.K. a založení společnosti Mitsui Seiki Kogyo.

1981

Konsolidace s Okegawa Factory na Kawajima-Machi, Saitama Pref., vzniká nový závod Kawajima Factory

1994

Přestěhování centrály do Simomaruko, Ota-Ku, v Tokiu.

1995

Certifikace Tokyo Factory a Kawajima Factory dle „ISO9001“.

2001

Konsolidace centrály a Tokio Factory na Kawajima Factory - nové centrály a hlavního závodu. Zřízení tokijské centrály v Higashi-Shinagawa, Shinagawa-Ku, v Tokiu.

2002

Certifikace centrály dle „ISO14001“.