O NÁS - Newtech

Historie firmy Newtech začala v roce 2002, kdy byla uzavřena smlouva o obchodním zastoupení mezi japonskou firmou MORI SEIKI, jedním z největších výrobců obráběcích strojů na světě, a českými zástupci. Newtech začíná budovat prodejní a servisní síť pro Českou republiku a Slovensko a v roce 2003 otevírá nové Technické centrum v Plané nad Lužnicí. Špičkové japonské stroje, rozšiřující se prodejní síť a kvalitní a rychlý servis zajistily firmě přední místo na trhu obráběcích strojů.

V roce 2004 Newtech rozšiřuje své portfolio o další segment, uzavírá smlouvu o zastoupení s belgickou společností LVD Group, předním výrobcem tvářecích strojů, a v rámci firmy vzniká nová prodejní divize. Firma dále pokračuje v poskytování komplexních služeb při prodeji a servisu jak obráběcích strojů MORI SEIKI, tak tvářecích strojů LVD a vzhledem k rozšiřujícím se potřebám se v roce 2009 stěhuje do větších, nově zrekonstruovaných prostor v části průmyslového areálu v Plané.

V roce 2012 se firma MORI SEIKI spojila s německým výrobcem obráběcích strojů DMG a podepsáním smlouvy vzniká skupina DMG MORI. V důsledku nové prodejní strategie strojů MORI SEIKI Newtech prodává divizi obráběcích strojů firmě MORI SEIKI FRANCE a v následujících dvou letech se soustřeďuje na prodej tvářecích strojů LVD a nadále poskytuje servis i pro stroje MORI SEIKI.

V roce 2015 Newtech obnovuje činnost divize obráběcích strojů a získává výhradní zastoupení pro prodej obráběcích strojů japonské skupiny JTEKT, která zahrnuje značky TOYODA, MITSUI SEIKI a WELE.

Během následujících let firma postupně získává zastoupení dalších významných výrobců jako jsou japonské firmy Fuji,Takamaz,TSUGAMI a HORKOS, italský Rema Control a španělský výrobce soustruhů CMZ.

Široké spektrum portfolia obráběcích strojů, růst prodeje tvářecích strojů LVD, rozšiřující se aktivity servisního oddělení a v neposlední řadě snaha prezentovat zákazníkům stroje a pořádat semináře a školení, to vše vedlo v roce 2018 k zakoupení vlastních provozně-výrobních hal, které po komplexní rekonstrukci nyní zahrnují showroom pro předváděné stroje, výrobní halu a moderní kancelářské zázemí.

Od svého založení v roce 2002 Newtech pro své zákazníky zajistil široký výběr obráběcích strojů, od univerzálních CNC soustruhů (CMZ), přes vysoce výkonná horizontální centra Toyoda, vysoce produktivní stroje (Fuji) až po široký sortiment 3 až 5 osých vertikálních center Rema Control. Naše technologické centrum umí zpracovat projekty robotizace a automatizace pracovních procesů od projektu po realizaci, na základě technické dokumentace k obrobkům dokáže navrhnout technologické postupy výroby a vybrat optimální stroj, včetně zpracování časových studií a výběru vhodných nástrojů.