Nová řada ohraňovacích lisů ToolCell Plus zajišťuje vyšší flexibilitu - Newtech

22 / 08 / 2017

Společnost LVD rozšiřuje svou řadu ohraňovacích lisů s automatickou výměnou nástrojů ToolCell o typy ToolCell 220/30 Plus a ToolCell 220/40 Plus. Nové modely Plus dokážou zvládnout délky ohybů 3m a 4 m a mají ohýbací sílu 220 tun. Vyznačují se rozevřením 570 mm umožňujícím používání vyšších nástrojů s vyšším zatížením. Nové nástroje, razníky o výšce 231 mm a matrice o výšce 130 mm, umožňují ohýbat díly s hlubšími ohyby.

AUTOMATICKÉ NASTAVENÍ

Ohraňovací lisy ToolCell společnosti LVD se vyznačují integrovaným výměníkem nástrojů a systémem pro ukládání nástrojů v těle stroje. Stroj automaticky volí a vkládá nástroje požadované pro práci. Zatímco obsluha připravuje díly pro další zakázku, stroj vyloží předchozí sestavu nástrojů a naloží další sestavu, vše bez manuálního zásahu. Systém pro ukládání nástrojů nabízí flexibilní konfiguraci nástrojů podle konkrétních požadavků dané aplikace.

NAVÝŠENÉ ROZEVŘENÍ (vzdálenost stůl – beran)

Nové ohraňovací lisy ToolCell Plus mají standardní výšku rozevření 570 mm se zdvihem 300 mm. Tuto výšku lze zvětšit na rozevření 670 mm a zdvih 400 mm. To poskytuje flexibilitu pro ohýbání širšího sortimentu dílů, od jednoduchých až po složité.

HLÍDÁNÍ ÚHLU BĚHEM PROCESU VÝROBY

Přesnost operací ohýbání je zajištěna pomocí patentovaného adaptivního měřícího laserového systému Easy-Form® Laser společnosti LVD, který je na všech modelech ToolCell standardem. Systém Easy-Form Laser umožňuje monitorování úhlu během procesu ohýbání prostřednictvím laserových kamer umístěných na přední a zadní straně stolu ohraňovacího lisu. Tento systém přenáší informace v reálném čase do CNC řídicího systému, který provádí úpravy tak, aby byl zajištěn správný úhel. Proces ohýbání není přerušován a nedochází tak k žádné ztrátě času. Stroj se pomocí systému Easy-Form Laser dokáže přizpůsobovat změnám materiálu, jako je tloušťka plechu, mechanické zpevnění a směr zrn, a automaticky kompenzuje jakékoliv změny. Výsledkem je to, že ohraňovací lis ToolCell zajišťuje konzistentní výsledky ohýbání hned od prvního kusu.

PŘIPRAVENOST NA 4. PRŮMYSLOVOU REVOLUCI INDUSTRY 4.0

Ohraňovací lis ToolCell je díky nejnovější generaci ovládání TOUCH-B společnosti LVD připraven na 4. průmyslovou revoluci nazývanou Industry 4.0. Systém ovládání TOUCH-B se vyznačuje intuitivními grafickými ikonami pro ovládání všech parametrů stroje, což zajišťuje rychlou a efektivní obsluhu. Ovládání je spojeno s centrální databází CADMAN®, ve které jsou uložena všechna data týkající se výroby. To umožňuje plynulý digitální přenos výrobních dat z řídicích systémů do stroje. Komunikace s řízením, plánováním, systémem nabídek, výpočty nákladů a dalšími externími softwarovými moduly je řešena prostřednictvím standardizovaného otevřeného rozhraní.

Více informací naleznete zde