4x simultánní řezání

4xsimultaneous_cutting_cnc_lathe-

Nedávno uvedená řada TTL nabízí četné možnosti zkrácení doby cyklu. Jednou z těchto funkcí je superponované obrábění. Pomocí této funkce je přidán pohyb řídicího kanálu (revolverové hlavy) do řízeného kanálu (protivřeteno), jinými slovy, umožňuje obrábění dvou nástrojových trajektorií použitím stejné nástrojové stanice revolverové hlavy.

Dokonce je možné obrábět čtyřmi nástroji současně při provádění řezání s dvojitým vyvážením, pokud to umožňuje geometrie dílu. Jedna revolverová hlava a protivřeteno (NÁSTROJ 1 + NÁSTROJ 2) bude naprogramována s funkcí superpozice a druhá revolverová hlava bude naprogramována jako jediná trajektorie (NÁSTROJ 3), druhý nástroj z této stanice (NÁSTROJ 4) bude těžit z pohybu protivřetena, aniž by k němu byl připojen kód ISO. Simultánní řezání čtyřmi nástroji je doporučeno pro hrubé opracování symetrických dílů, nelze jej používat pro dokončovací operace, protože jeden z nástrojů není řízen. Programování superponované operace nemusí uživatelům strojů dělat starosti, protože pro usnadnění výpočtu společnost CMZ vyvinula několik maker. Před začátkem kombinovaných obráběcích pohybů budou posuny nástroje a pracovní posuny přeneseny na podřízenou trajektorii.

Funkce superpozice v kombinaci s dalšími variantami, které řada TTL nabízí, otevírá nový horizont možností definice procesu. V kampani společnosti CMZ nazvané „Zrodila se hvězda“ si pro sebe zákazník může nakonfigurovat řadu TTL a získat prostřednictvím online kalkulačky nabídku šitou na míru.

Při programování řady TTL Vám rádi pomůžeme

Galerie