Vysokotlaké chlazení

350x300_high_pressure_coolant

V současné technologii obrábění se systém vysokotlakého chlazení stal trendem díky svým výhodám, zejména lepšímu lámání třísek a zvýšení životnosti nástroje. V návaznosti na tento trend společnost CMZ vyvinula vysokotlaký chladicí systém, který lze nainstalovat  jako příslušenství do CNC soustruhů řady TA, TD a TTL. 

Tento systém generuje tlak až 70 barů a pomocí M-kódů lze zvolit různou výši tlaku. Používá tzv. bezvložkové filtry, které jsou hybridem mezi odstředivými a cyklonovými odlučovači, a díky tomu na rozdíl od jiných vysokotlakých systémů, nepoužívá papír a vyfiltruje částice větší než 10 μm. Další výhodou bezvložkového filtru je skutečnost, že nevyžaduje žádnou údržbu.

Kombinace vysokotlaké chladicí kapaliny a filtrace jemných částic je klíčová u některých obráběcích procesů. Například při vrtání malých otvorů do nepoddajných materiálů napomáhá lámání třísek pomocí nástrojů s vnitřním chlazením. Pokud váš výrobní proces nevyžaduje vysokotlaké chlazení, může CMZ nabídnout možnosti chlazení s tlakem 6, 15 a 35 barů tak, aby systém vyhovoval vašim potřebám.

Galerie