Rovnací stroje

Proces rovnání

Nerovnosti vznikají již při výrobě plechu (jeho chladnutí po válcování). Další vliv na nerovnost může mít přeprava a nesprávné skladování. Významný vliv na rovinnost materiálu má jeho následné zpracování, jako řezání laserem nebo plamenem, svařování atd. Proces rovnání zajistí požadovanou rovinnost a téměř zbaví materiál vnitřního pnutí - vhodné pro svařování, ohýbání a montáž plechových dílů. Díl prochází soustavou válců, kde dochází k jeho pozvolnému rovnání. Arku nabízí širokou škálu rovnacích strojů s automatickým měřením rovinnosti.

PlateMaster
PlateMaster®

Speciálně navržen pro tvrdé materiály o tloušťce od 4 mm do 40 mm. Díky šířce 3000 mm zvládne celé spektrum středních až velkých formátů. Robustní systém nemá žádné problémy se rzí a nečistotami.

FlatMaster
FlatMaster®

Od slabých po silné - tloušťky materiálu od 0,5 mm do 60 mm. Díly s maximální šířkou od 800 mm do 3000 mmm. Vysoký výkon: servohydraulické řízení rovnací mezery, hydraulický systém ochrany proti přetížení.

EcoMaster
EcoMaster®

Speciálně navržen pro slabé materiály: tloušťky plechu od 0,1 mm do 5 mm. Rychlost rovnání 3-20 m/min. Kombinuje všechny funkce přesné rovnačky: více rovnacích válců, jejich malý průměr umožňuje úzký rozestup válců, pevné uložení opěrných válců.

FlatJack
FlatJack®

Přesné údaje o rovinnosti, které jsou kdykoli k dispozici. Měří v přesnosti na desetiny milimetru. Automatická jednotka měření rovinnosti je integrována přímo do stroje.