Vysokokapacitní zpracování trubek
TL 8525

TL 8525_new

Vysokokapacitní obrábění trubek

TL 8525 je laserový stroj na řezání trubek s bohatou výbavou vyvinutý pro nejvyšší produktivitu. Zvládne řezat trubky o délce až 8 200 mm a kruhové i čtvercové průměry až do 250 mm. Mezi optimalizované funkce patří kuželová řezací hlava, automatický čelní nakladač, výkon laseru 2 kW a velký rozsah řezací hlavy v ose X až 1190 mm pro maximální využití materiálu.


• Maximální délka potrubí 8 200 mm
• Rozsah průměrů trubek 20 mm - 250 mm
• 3D řezací hlava s náklonem 45 stupňů

Hlavní prvky

Velká kapacita řezání trubek

Řezání delších trubek a složitějších profilů. Díky dlouhé délce posuvu 8 200 mm zvládne TL 8525 řezat kulaté i hranaté trubky až do průměru 250 mm.

Pokročilá řezací hlava

3D naklápěcí hlava s úhlem 45 stupňů umožňuje přesné řezání kulatých, čtvercových a obdélníkových trubek i trubek nepravidelných tvarů, řeže složité profily a kanály a lze ji použít pro přípravné řezy pro svařování silnostěnných trubek.

Větší řezný rozsah

Velký rozsah řezné hlavy v ose X 1190 mm umožňuje obrábění podél větší délky trubky, včetně oblasti za pevnou opěrnou jednotkou. Možnost obrábět větší úsek trubky a plýtvat menším množstvím materiálu zaručuje produktivnější a nákladově efektivnější řezné operace.

6-ti polohový přední nakladač

Poloautomatický čelní nakladač zvládne až 6 trubek o průměru až 250 mm. Do systému lze vkládat různé typy trubek různých velikostí a proces lze během obrábění přerušit a přidat novou trubku. Flexibilita nakládání materiálu dokáže efektivně zvládnout potřeby malých sérií i dlouhodobé výroby.

Systém automatické detekce a kompenzace vychýlení

Vestavěné funkce automaticky kompenzují nepřesnost rozměrů a zaručují vysoce přesné výsledky.

Automatický systém kompenzace kroucení

Automaticky řídí otáčky v troubě, čímž udržuje stroj vysoce přesný a produktivní.

Podpěra výstupního potrubí s dopravníkovým stolem

Servopohonem řízený stůl má funkci naklápění pro plynulé uvolňování dílů a je integrován do 3m dopravníku pro odebírání dílů. Dopravník využívá několik přihrádek k bezpečnému oddělení a uložení dílů, dokonce i kulatých a delších trubek, při jejich pohybu po dopravníku.

Ovládání CNC přes dotykovou obrazovku

Řízení Siemens CNC podporuje vysokorychlostní obrábění pomocí sady inteligentních funkcí laserového řízení, které pomáhají optimalizovat kvalitu řezu. Tato snadno použitelná řídicí jednotka má integrovaný panel s dotykovou obrazovkou.

Programovací software CADMAN-T

CADMAN-T obsahuje automatizované procesy, které podporují efektivní a spolehlivé programování různých trubek a profilů.

Možnosti automatizace

  • Objemový podavač
  • Detekce švů
  • Rozšíření výstupu
  • Vykazování údajů

Volitelné doplňky

4 kW laserový zdroj

Vláknový laserový zdroj o výkonu 4 kW nabízí vyšší řezné rychlosti než standardní výkon 2 kW pro řezání širšího spektra aplikací nebo pro náročnější úkoly.

Objemový podavač

Automatický systém podávání trubek umožňuje obrábět celý svazek trubek bez přerušení. Podavač svazků pojme až 1800 kg surového trubkového materiálu a lze jej nakládat pomocí vysokozdvižného vozíku ze zadní části stroje.

Rozšíření výstupu

Volitelné prodloužení výstupního dopravníku umožňuje výrobu delších dílů až do délky 6 m. Ve stejné koncepci lze prodloužit i výstupní dopravník na 6 m.

Detekce švů

Automatický systém detekce švů zajišťuje, že je každá trouba vždy správně otočena. Používá dvě kamery, které eliminují falešné snímání švů.

Specifikace stroje

Fáze podávání

Osa X1: 1190 mm - 60 m/min

 

Osa X2: 8975 mm - 60 m/min

 

Osa Y: 360 mm - 60 m/min

 

Osa A: až 60 otáček za minutu

 

Osa Z: 400 mm - 45 m/min

Přesnost*

+/- 0,1 mm nebo 0,05 mm/300 mm

 

Malé prvky: 0,025 mm

 

Automatická kompenzace kroucení a ohybu

Čelní nakladač

6 poloh od nakladače, zpětný chod

 

6 servopohonem řízených zvedáků posuvu

Výkon laseru

2 kW - volitelně 4 kW

* Dosažitelná přesnost obrobku závisí na typu obrobku, předběžné úpravě, rozměrech plechu a dalších proměnných. Podle VDI/DGQ 3441.

Rozměry potrubí

Maximální vnější průměr/diagonála

Kulatý: 250 mm

 

Čtverec: 250 x 250 mm

Maximální délka potrubí

8200 mm

Hmotnost trubek

40 kg/m

Délka dílu

3000 mm

Galerie